Preteky - Info

Na BIRELL BIKEFESTE 2020 sa môžete tešiť až na 11 cyklistických disciplín počas 3 dní! Všetkých fanúšikov športu na dvoch kolesách čakajú tradičné pumpovacie preteky na veľkom pumptracku v Kellys Bikeparku Kálnica. Tešiť sa môžete aj na divácky atraktívne vyraďovacie preteky dvojíc – BeFly Dual Pumptrack. Obľúbené CTM Enduro Race sa tento rok opäť zaradí medzi kvalifikačné preteky Svetovej enduro série - EWS a tento rok sa stáva aj súčasťou Slovenského enduro pohára.

Najväčší makači si môžu svoju výdrž otestovať počas extrémneho Specialized XC výšľapu na 500 metrovej trati. BIRELL BIKEFEST 2020 bude už šiestykrát hostiť aj event svetového formátu. Aj v roku 2020 je GARMIN Slopestyle zaradený do kalendára svetovej série Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusom. Najextrémnejšiu šou Birell BikeFestu by ste si určite nemali nechať ujsť.

Naučiť sa nové triky a pritom bezpečne dopadnúť sa môžete vďaka nafukovaciemu airbagu, ktorý bude k dispozícii počas piatka a nedele úplne zadarmo. Môžete sa tiež prihlásiť na freestyle contest v dvoch kategóriách – MTB a BMX. Na BIRELL BIKEFESTE 2020 nebude chýbať ani súboj o Kráľa kopca v atraktívnom a napínavom nočnom Dual Slalome. Samozrejmosťou je aj kráľovská disciplína cyklistiky – Specialized downhill, kde tí najlepší slovenskí zjazdári zabojujú o korunu kráľa kálnického lesa. A napokon obľúbený Kellys BikeFest Maratón, ktorý každoročne priláka množstvo bikerov všetkých vekových kategórií.

Generálny partner

Hlavný partner

Hlavný mediálny partner

Mediálny partner