Svetový festival na Slovensku

19.01.2018
Najväčší bicyklový festival na Slovensku sa tento rok stáva ešte svetovejším. Okrem Garmin slopestylu, ktorý je opäť súčasťou FMB World Tour s bronzovým statusom sa tento rok stáva svetovým aj pretek CTM Enduro race.

Najväčší divácky magnet celého BikeFestu je nepochybne Garmin slopestyle. Nervy drásajúce kúsky, špičky jazdcov z rôznych kútov Európy, vždy zaplnia Kálnický kopec do posledného miesta. A nepochybujeme o tom, že strhujúca atmosféra nebude chýbať ani tento rok. Garmin Slopestyle bude už štvrtýkrát súčasťou Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusom čo je zárukou medzinárodnej účasti naozaj špičkových riderov, ktorí predvedú svoje najlepšie skoky.


Ale tento rok nebude svetový len slopestyle. CTM Enduro Race, ktoré je každý rok populárnejšie, sa tento rok po prvýkrát zaradí medzi kvalifikačné preteky svetovej enduro série - EWS. Naďalej zostáva aj súčasťou Stredoeurópskej Enduro série. Chýbať nebudú nielen zvučné mená bikerského sveta, ale ani kvalitná trať, ktorá preverí kondíciu ale aj techniku každého štartujúceho.