Pozvánka na Kellys Bikefest Maratón

07.05.2016
KELLYS BIKEFEST MARATÓN bude zlatou bodkou festivalu
Ani tento rok nemôže na najväčšom bicyklovom festivale na Slovensku, BIKEFESTE 2016, chýbať obľúbený KELLYS BIKEFEST MARATÓN. Tento ročník organizátori spravili maximum pre komfort a bezpečnosť súťažiacich. Novinkou bude napríklad pojazdný technický servis a záchranári.
 
KELLYS BIKEFEST MARATÓN v Kálnici priláka každý rok viac ľudí, a preto prešiel viacerými organizačnými zmenami. Maratón však odštartuje tradične v nedeľu 29. mája 2016 o 10,00 hod.
Najväčšie zmeny pocítia súťažiaci počas samotného preteku. Prehľadnejšie značenie, zvýšený počet organizátorov na trati, prepracovanejšie občerstvovacie stanice, kde okrem tekutín, ovocia, fit tyčiniek a niečoho malého pod zub bude k dispozícií technický servis a záchranná služba.
Na bezpečnosť a vyšší komfort budú počas preteku dozerať pojazdní záchranári a servisáci. Pre jednoduchší štart a jasnejšiu orientáciu súťažiacich na jednotlivých okruhoch naplánovali organizátori väčšie časové rozostupy medzi jednotlivými štartmi.
 
Tento rok sa na štart maratónu postavia aj profesionálni pretekári súťažiaci o body v rámci Európskeho poháru nepočujúcich. Muži budú štartovať na veľkom okruhu, ženy si svoje sily zmerajú na strednom okruhu. 

 

Maratón naozaj pre každého
Aj tento rok budú pre súťažiacich pripravené tri okruhy. Svoje schopnosti si otestujú na veľkom okruhu s dĺžkou 49 km alebo strednom okruhu s dĺžkou 23 km. Pre najmenších bude určený rodinný okruh, ktorý bude tento rok merať do 6 km a zvládne ho každé dieťa, ktoré už odovzdalo odrážadlo mladšiemu súrodencovi.
 
TRATE:
Veľký okruh: 49 km/prevýšenie 1716 m
Stredný okruh: 23 km/prevýšenie 794 m
Detský okruh (rodinný): do 6 km/prevýšenie 251 m


 
Súťažia aj elektrobicykle
Keďže sa elektrobicykle stávajú čoraz populárnejšími, organizátori pre ne vytvorili v rámci KELLYS BIKEFEST MARATÓNU 2016 samostatnú disciplínu. Ich trať bude totožná so stredným okruhom, bude teda merať 23 km. Elektrobicykle budú rozdelené do dvoch kategórií.
1. V prvej kategórii musia bicykle spĺňať normu PEDELEC, čo znamená, že maximálny nominálny výkon elektrobiku je 250W a motor je vybavený obmedzovačom rýchlosti na 25km/h. Bicykle budú kontrolované technickým komisárom tejto kategórie. Výsledky súťažiacich sa započítavajú do pohárovej súťaže Ebajk cup. 
2. Elektrobiky, ktoré túto normu nespĺňajú štartujú v kategórii OPEN. 
 
Registrovať sa cez internet sa oplatí
Záujemcovia o maratón sa môžu aj tento rok registrovať vopred cez internet za zvýhodnené štartovné 9 €. Cena zahŕňa okrem samotného štartovného aj darčekový balíček, teplý obed a nápoj po dojazde do cieľa.
Každý účastník, ktorý sa zaregistruje online do 12. 5. 2016 získa tiež personalizované štartové číslo so svojím menom a národnosťou.
Po registrácii a zaplatení cez internet si stačí v nedeľu ráno od 8:00 hod. vyzdvihnúť pri registračnom pulte darčekový balíček a štartovacie číslo. Online registrácia bude prebiehať do nedele 22. mája 2016, do polnoci.
Registrácia na mieste bude prebiehať za štandardné štartovné 15 € na mieste konania v stanovených časoch registrácie, v DEMA bikeparku Kálnica, od piatku 27. mája do nedele 29. mája 2016. Vzhľadom na veľký počet účastníkov odporúčame prísť skôr. Registrácia sa zatvára najneskôr 45 minút pred začiatkom jednotlivých okruhov.
 
ODMENY
Prize Money vo výške 750 € si rozdelí 10 najrýchlejších na 23 km a 10 na 49 km a prví traja pretekári na E-biku v kategórii PEDELEC. Na víťazov kategórií tiež čakajú vecné ceny. Všetci súťažiaci dostanú darčekový balíček a budú automaticky zaradení do losovania tomboly o hodnotné vecné ceny.
 
Ako sa registrovať online
1.Zaregistrujte sa webstránke www.bikefest.sk.
2.Vyplňte prihlasovací formulár. Uveďte kategóriu, trať a osobné údaje. Prihlasovanie v online systéme je možné do polnoci do 22. 5. 2016.
3.Platbu uskutočníte vopred online (platobnou kartou), a to prostredníctvom zabezpečenej platobnej brány.
4.Po zaregistrovaní sa cez internet a uhradení štartovného si stačí prísť v deň maratónu od 8.00 do 9:15 (veľký okruh), prípadne do 10:15 (stredný okruh + e-bike) alebo do 10:45 (rodinný okruh) k registračnému pultu vyzdvihnúť darčekový balíček, štartové číslo a podpísať vyhlásenie, že štartujete na vlastnú zodpovednosť.
 
ŠTART MARATÓNU:
10:00 hod. Veľký okruh 49 km
11:00 hod. Stredný okruh 23 km
11:15 hod. Elektrobike 23 km
11:30 hod. Rodinný okruh do 6 km
 
VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV:
13:00 hod. Rodinný okruh do 6 km
15:00 hod. Stredný okruh 23 km
15:00 hod. Veľký okruh 49 km
15:30 hod. Losovanie tomboly 
 
 
Viac informácií nájdete tu.