BIRELL BIKEFEST 2017 - od 26. do 28. 05. 2017

BIKEFEST je najväčší bicyklový festival na Slovensku! Prináša poriadnu dávku adrenalínu a zábavy pre všetky vekové kategórie. Už 7. ročník BIRELL BIKEFEST 2017 sa uskutoční posledný májový víkend, od piatka 26. mája do nedele 28. mája tradične v Bikeparku Kálnica (okres Nové Mesto nad Váhom). Môžete sa tešiť až na viac ako 400 testovacích bicyklov, 50 vystavovateľov, 11 súťažných disciplín, v ktorých pretekári otestujú svoje schopnosti i vytrvalosť.

Festival potrvá celé 3 dni
Aj tento rok sme si pripravili niekoľko noviniek, aby ste si festival mohli vychutnať naplno. Najväčšou z nich, ktorá poteší každého namotivovaného bikera, ktorý sa už BIKEFESTu nevie dočkať, je štart festivalu už v piatok od rána. Birell BikeFest sa stáva plnohodnotným 3-dňovým festivalom, so všetkým čo k tomu patrí. Naplánujte si preto čím skôr dovolenku a voľno si vezmite radšej aj v pondelok po BIKEFESTe. Od 26. do 28. mája sa vidíme v bikeparku Kálnica!
 

Festival ako sa patrí
Najväčším diváckym magnetom bude aj tento rok Garmin slopestyle, ktorý sa bude jazdiť ako súčasť Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusom. Obháji Jakub Vencl svoje prvenstvo alebo sa zrodí nový šampión? V každom prípade na vás čakajú nervy drásajúce kúsky špičky riderov z rôznych kútov Európy.

Obľúbený Kellys BikeFest Maratón tento rok tiež čakajú drobné zmeny a to rozšírené pretekárske kategórie na strednej trati. Štartovať budú aj e-biky v kategóriách PEDELEC a OPEN.
Okrem pretekov a vyše 400 testovacích bicyklov nemôže na pravom festivale chýbať ani množstvo sprievodných akcií. Živé koncerty, stánky s najrôznejším jedlom či vonkajšie kino, plné nadupaných bikerských filmov, sa aj tento rok postarajú o 3 dni plné adrenalínu a zábavy pre celú rodinu.
Najmenší bikeri sa zabavia v Kenzel detskej zóne alebo spolu s rodičmi zdolajú výzvu Kellys BikeFest Maratónu, kde na všetky bikerské rodiny bude aj tento rok čakať rodinný okruh.