CTM Enduro Race súčasťou Central European Enduro 2017

05.05.2017
Plná štartovacia listina svedčí o tom, že enduro patrí medzi najobľúbenejšie disciplíny na kálnickom BikeFeste. Ide o skvelú príležitosť preveriť si svoje technické, fyzické i psychické zručnosti a zároveň spoznať nové miesta a traily.

Tento rok sa CTM Enduro Race stalo súčasťou novovzniknutej enduro série v strednej Európe. Central European Enduro 2017, ktorá zahŕňa päť zaujímavých lokalít v strednej Európe, ktoré ponúkajú jedinečné bikovanie.V Kálnici na vás čaká pestré jazdenie a prekonávanie svojich limitov, či už pri šliapaní do kopca, rovnako ako pri rýchlych zjazdoch i v pomalších, no o to náročnejších technických úsekoch. Enduro je však hlavne o zábave, a preto sú merané iba tie úseky, na ktorých si jazdu užijete. Táto disciplína je určená aj pre širokú verejnosť, keďže nároky na výbavu nie sú až tak náročné ako napríklad na downhill.

Makači môžu zbierať body do Stredoeurópskej enduro série v kategóriách RACE, ktoré sú stanovené podľa oficiálnych pravidiel pretekov a sú tiež zhodné s kategóriami svetovej série Enduro World Series. Pre všetkých, ktorí si chcú preteky vychutnať vo vlastnom tempe sú ideálne kategórie HOBBY.

Mapa CTM ENDURO RACE 2017 bude dostupná na www.bikefest.sk vo štvrtok 25. 5. 2017!

Central European Enduro 2017
20. – 21. 5. Specialized Enduro Race Kouty (ČR)
27. – 28. 5. CTM Enduro Race Kálnica (SR)
24. – 25. 6. Giant Enduro Trails in Bialsko-Biala (PL)
16. – 17.6 Giant Enduro Race Špičák (ČR)
14. – 15.10. Enduro in Treuchtlingen (GER)

Bližšie info o sérii nájdete na www.europeanenduro.com