Birell osvieži BIKEFEST

20.05.2016
Účastníkov 6. ročníka bicyklového festivalu Birell BIKEFEST 2016 čaká v cieli osviežujúca odmena v podobe nealkoholického piva Birell. Bezkonkurenčne najväčší bicyklový festival na Slovensku sa bude konať od piatka 27. do nedele 29. mája 2016 tradične v DEMA bikeparku Kálnica (okres Nové Mesto nad Váhom).

 
Nealkoholické osvieženie Birell je generálnym partnerom BIKEFESTU a bude k dispozícií počas pretekov pre všetkých, fanúšikov aj športovcov. „Novinky, Birell Polotmavý a Birell Polotmavý s citrusovou príchuťou môžu ochutnať v našom stane v Birell chillout zóne, kde si môžu navyše aj zasúťažiť na cyklotrenažéroch a vyhrať nielen nealko pivá a radlery, ale aj rôzne vecné ceny, napríklad športové hodinky Tom Tom, alebo si len tak oddýchnuť,“  hovorí marketingová manažérka Veronika Hořáková.
 

Nealkoholické pivo Birell je dobrou voľbou pre športovcov, pretože obsahuje viaceré dôležité živiny, napríklad vitamíny zo skupiny B a minerály ako sodík, draslík či horčík. Vo svojej podstate je teda izotonickým nápojom, vhodným na konzumáciu najmä po dlhších cyklistických pretekoch alebo cyklotúrach. Navyše je vhodnou alternatívou k sladeným limonádam.
 
Potvrdzuje to aj odborníčka na výživu Klaudia Ilčíková z polikliniky Karlova Ves v Bratislave: „Pri porovnaní s niekoľkými sladenými nápojmi je kalorický obsah nealkoholického piva Birell najnižší. Rozdiely sú v porovnaní s niektorými druhmi takmer dvojnásobné. Kaloricky sa nápoje značky Birell pohybujú v hodnotách okolo 24 – 35 kcal na 100 ml nápoja, čím predstavujú vhodnejšiu alternatívu nealkoholického nápoja na uhasenie smädu v porovnaní so sladenými limonádami. Všetkých, ktorým záleží na tom, čo pijú, iste poteší, že Birell sa vyrába z prírodných surovín, neobsahuje konzervanty, umelé farbivá ani žiadne umelé sladidlá.“