Birell BikeFest 2016 s rekordnou účasťou

03.06.2016
Najväčší bicyklový festival na Slovensku s rekordnou účasťou
Posledný májový víkend sa v Kálnici pri Novom Meste nad Váhom konal najväčší bicyklový festival na Slovensku – Birell BikeFest 2016. Slnečné počasie prilákalo rekordný počet návštevníkov. Na svoje si prišli nielen pretekári v jedenástich cyklistických disciplínach, ale fanúšikovia športu na dvoch kolesách.

Šiesty ročník Birell BikeFestu priniesol nielen poriadnu adrenalínovú zábavu, ale aj rekordné čísla – organizátori potvrdili dvanásťtisícovú účasť. Okrem povzbudzovania pretekárov všetkých vekových kategórií v jedenástich cyklistických disciplínach, mali návštevníci možnosť otestovať rôzne značky a kategórie bicyklov. Tento rok ponúklo celkovo 54 vystavovateľov na testovanie presne 465 bicyklov. Ich vlastnosti si mohli preveriť na cross country testovacom okruhu, ôsmich zjazdových a freeride tratiach a tiež na fourcrossovej a dual slalomovej trati.
Nadšení cyklisti si zmerali svoje sily v jedenástich disciplínach, ktoré preverili ich výdrž, výkon a techniku jazdenia. Ani tento rok nechýbali najobľúbenejšie disciplíny ako Dual Pumptrack, CTM Enduro Race, Dema XC Eliminator, Kellys Bikefest Maratón a najextrémnejšia disciplína Garmin Slopestyle s bronzovým statusom Freeride Mountain Bike World Tour. Slopestyle tradične patril k divácky najatraktívnejším disciplínam. Medzinárodná konkurencia riderov prilákala na kálnickú zjazdovku hustú divácku kulisu.
 
Nezabudlo sa ani na najmenších
Na BikeFeste sa nezabudlo ani na najmenších bikerov. Tento rok bola pre deti pripravená nová, väčšia Kenzel detská zóna – Kráľovstvo Kolieskovo. Pre deti boli pripravené nielen detské preteky v štyroch kategóriách, ale aj bohatý animačný program počas celého víkendu.
 
Kellys BikeFest Maratón s niekoľkými novinkami
Kellys BikeFest maratón už patrí ku klasikám nedeľného programu a aj tento rok prilákal veľké množstvo účastníkov. Okrem štandardných kategórií mali na tohoročnom Birell BikeFeste možnosť súťažiť aj pretekári na čoraz populárnejších elektrobikoch. Na štart maratónu i ďalších disciplín sa postavili aj profesionálni pretekári súťažiaci o body v rámci Európskeho poháru nepočujúcich.
 
BIRELL BIKEFEST 2016 bol predovšetkým o bicykloch, no nielen o nich. Správny festival z neho urobilo množstvo sprievodných akcií, večerné živé koncerty a všadeprítomní dobre naladení ľudia. Chýbalo tu vôbec niečo? Áno... vstupné! Všetkým účastníkom patrí veľká vďaka za skvelú atmosféru. Nenechajte si ujsť ani najbližší ročník, ktorý sa uskutoční 26. – 28. mája 2017.